Nfs Man1a
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Информация За Играта

Go down

Информация За Играта Empty Информация За Играта

Писане  alienftw Съб Фев 16, 2008 12:07 pm

ЗА ТАЗИ ИГРА ОТ ПОРЕДИЦАТА НФС СЪМ ДАЛ ПОВЕЧЕ ИНФО Wink


Изисквания: 1,4 GHz CPU, 256 MB RAM, 32 MB VIDEO

Прилича на: Need For Speed Hot Pursuit

Need For Speed е игра с традиции. Едва ли има човек, който да не е чувал за нея, но дори и да има такъв, още от името на играта всеки ще разбере за какво става въпрос тук – за бързи коли и високи скорости.

Need For Speed Most Wanted е десетата игра от тази серия и едва третата, в която освен в състезания срещу противници ще трябва да се справяш и с фактора полиция. Става дума за нелегални улични състезания и твоето изкачване до върха при тях.

Геймплей

Първата мисъл, като видиш как наточените BMW M3 и Mazda RX 8 бягат от полицията в откриващото филмче, е: “Искам да пробвам тези коли!” Да, правилно – BMW. Европейските зверове се завръщат триумфално. Автомобилостроенето в Европа вече не е представено само с недоносчетата си Fiat Punto и Renault Clio. Освен това ще можеш да покараш и класическите Subaru Impreza, Mitsubishi Lancer, Ford Mustang GT, а на по-късен етап от играта и Porsche Carrera, Lamborghini Galardo и Murcielago, Chevrolet Corvette и Dodge Viper. Няколко думи за режимите на игра. Като изключим Free Race-a, в който може да си извъртиш произволно състезание на избрано от теб трасе, имаме още два – обичайния Career и нововъведението Challenge. Този нов режим е за геймърите, които не се задоволяват само с това да се състезават срещу някакви коли по писти, докато им се завие свят. В него трябва да се изпълняват различни предизвикателства, които са свързани с намесването на полицията. Общо взето, мисиите там варират от “Бягай от полицията в продължение на еди-колко си време”, “Избягай от полицията за еди-колко си време” и “Избегни n на брой полицейски блокади” до “Участвай в преследване, което да коства на властите $500 000”. В Challenge-а отключваш доста писти и автомобили, които може впоследствие да ползваш в quick race-a.

Кариерата, от друга страна, си е вече пълнокръвна игра с история, герои и всичко останало. По традиция от Underground серията в началото имаш възможност да покараш една меганаточена кола (именно BMW M3-ката от интрото) и после биваш захвърлен на улицата с малко пари, достатъчни да си закупиш някоя каручка, колкото да започнеш да градиш своята репутация тухла по тухла по улиците на града. Тук обаче има едно голямо “Браво!” за начина, по който NFSMW те въвежда в екшъна.

Началото на кариерата започва с филмче, траещо десетина минути. Но не си мисли, че десет минути ще се въртиш нервно пред компютъра, потривайки ръце в очакване на играта. Филмчето е направено по прекрасен интерактивен начин, и имам предвид наистина филм с живи актьори (които си играят ролите на ниво, достойно поне за телевизионен сериал, и те карат да станеш съпричастен на случващото се с героя ти дотолкова, че да приемеш играта лично и да намразиш всеки, който ще се изправи срещу теб), последван от гмуркането ти изведнъж зад волана по време на някое състезание, което допреди секунда си гледал отстрани. Перфектно въведение! И след като го изгледаш/изиграеш и бъдеш оставен насред един гараж с някакви мизерни двадесетина хиляди в джоба, идва твоето време.

В NFSMW няма репутация, която да зависи от вида на колата или това колко стилно си взел някой завой. Тук не получаваш респект, ако загубиш, но си карал, без да се удариш. Тази игра е изцяло street racing. Тук има само първо място.

А за да си на първо място, трябва да минеш дълъг път по улиците на Рокпорт сити. Целта в кариерата е да станеш най-търсеният стрийт рейсър. Номер едно в черния списък на полицията. Да стигнеш до мястото, окупирано в момента от най-върлия ти противник – Razor, и да си върнеш колата, която той по-рано ти е отнел не съвсем честно. Blacklist-ът на полицейското управление се състои от 15 души, срещу всеки един от тях ще трябва да се изправиш, за да станеш номер 1. Най-готиното е, че всеки си има биография, любим стил състезания и любимо място. И внимание! Всеки има свой собствен стил на поведение по трасето. Някои карат агресивно, други ще минат по абсолютно всички преки пътища на града, за да станат първи, трети ще ти дишат във врата почти до края и тогава ще напушат нитрото, за да им видиш стоповете току на финала. В биографията и краткото филмче за всеки противник се загатва как кара той, така че си прави сметка. Трябва обаче да си спечелиш правото да предизвикаш член на черния списък. Всеки си има определени изисквания, които трябва да си покрил, преди да му се изпречиш и да го гледаш в огледалото за обратно виждане. Тези изисквания са три: да спечелиш определен брой състезания, да покриеш няколко предизвикателства в преследване с полицията (като тези в Challenge-a) и да има конкретна сума за награда, която да дават властите за теб. Тази награда се определя от преследванията, в които си въвлечен. Колкото по-дълго време бягаш от полицията, колкото повече полицейски ресурси са въвлечени, толкова по-скъп си за момчетата в синьо.

Действието на играта, между другото, отново се развива в един град, като отначало е достъпен само един квартал от него, а после отваряш и останалите. Трасетата са пресечени от преки пътища, използването на които е ценен фактор за победата. Може, разбира се, и да си обикаляш из града, без да се състезаваш, но ако се увлечеш в скорост или блъскане в други автомобили, скоро ще видиш червено-сини отблясъци в огледалата си.

Състезания

Състезанията са няколко вида – Circuit, Sprint, Drag и новият Speedtrap. Първите са ни до болка познати от предишните серии на NFS. Каране по затворено трасе, няколко обиколки, каране “от точка до точка” из града и така популярното “дърпане”, където на обикновено прав участък целта е чрез идеална смяна на скоростите да достигнеш най-рано до пределната скорост на автомобила си и да завършиш пръв. Тук голяма роля играе нитрото, което в играта не е неизчерпаем фактор. С други думи, за първи път нитрото ти се пълни, докато караш, което, макар и крачка назад от реализма, спомага много за динамиката на играта. Speedtrap-ът е новост. Това е каране от точка до точка, като в Sprint-a, но целта е не непременно да завършиш пръв, а да си минал с най-висока скорост на определени места от пистата. На фоторадарите, с други думи. Печели този, който е събрал най-висока обща скорост на финала. Няколко думички и за Drag-a. Той е доста по-зле от предишните серии, за съжаление. Колата се държи неадекватно, отново я контролираш само за преминаване в съседна лента, което тя прави бавно и когато си поиска. Доста досадно може да бъде едно Drag състезание с трафик. С печалбите от състезанията отново можеш да ъпгрейдваш колата си визуално и технически, но този път това е много по-опростено. Нямаш вариант за избор на различни части – просто има пропакет за спирачките примерно, в който влизат модификации на конкретни фирми. Няма вариант да си избираш предни и странични прагове, само цял комплект. Няма пластове на винила, който си харесаш. Само един.

Печалбите срещу опоненти от blacklist-a обаче ти позволяват да си вземеш уникални части или да играеш на сляпо за бонуси, включващи парични награди, карти за излизане от затвора, ако те хванат полицаите, и дори колата на опонента.

Полиция

Това е най-добрата част от играта. Полицаите са наистина кошмарни, особено като натрупаш високо ниво на търсене. Комуникират постоянно помежду си, викат подкрепления, залагат блокади и шипове на пътя, прихващат те с хеликоптери и т.н. В един момент измъкването от тях започва да става истинско предизвикателство. Друг е въпросът, че докато не те познават, може да ти се наложи да ги изчакваш, за да не те загубят при преследване. Има две неща, които ще ти помогнат за измъкването от полицията. Едното е speedbreaker-ът. Това е бутон, с който забавяш времето, с ефект, сходен на този в “Матрицата”, и ти помага да избягваш блокади или препречвания на пътя, защото ти дава време да реагираш. Другият и по-забавен помощник е pursuit breaker-ът. На определени места по картата има препятствия, които можеш да блъснеш и събориш върху преследвачите. Това обикновено са скелета, подпорни греди на реклами и подобни. Ако уцелиш добро време, те падат върху полицаите и ги елиминират от преследването. По принцип почти всичко в играта може да се разруши, като това няма никакъв ефект върху колата ти.

Графика

Може би най-добрата в аркаден PC рейсър до момента. Всичко е много детайлно, моделите на автомобилите изглеждат перфектно, а ефектите, като отражения от пътя, замазването на екрана при високи скорости или дори заслепяването, когато излезеш от тунел, са просто зашеметяващи.

Звук

Брутални звуци, брутален саундтрак – смазващо просто. ЕА си го могат това. Освен купените парчета на популярни изпълнители, които звучат в играта, има и една основна тема – доста добра, с няколко ремикса, правени от Крис Врена, член на Nine Inch Nails, за които мога да ти говоря още толкова. Колите звучат прекрасно, а ТНХ ефектът отново те залепя за стола.

Мултиплеърът е голямо разочарование!

Няма полицаи, няма вариант с преследвания, само състезания срещу опоненти. Мъка! Освен това нивото на трудност в началото е направо смешно. ИИ-то е пълна нула освен на опонентите от blacklist-а и полицията. По средата на играта получавате SMS, който гласи “Things get rough!”, и противниците стават необуздани. Няма градация на сложността.
alienftw
alienftw
Admin
Admin

Брой мнения : 35
Join date : 16.02.2008
Местожителство : Еверест

https://nfsman1a.forummotion.com

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите